Informacja ogólna o GZM Hackathonie

GZM Hackathon to pierwszy maraton programowania, zorganizowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Podczas wydarzenia programiści będą pracować nad rozwiązaniami, wykorzystując potencjał udostępnionych danych, związanych z transportem i komunikacją na obszarze metropolii.

 

Wyzwanie

Zadaniem uczestników GZM Hackathonu będzie analiza i wykorzystanie dostarczonych danych (czasowych i ilościowych) do stworzenia rozwiązań i prezentacji, które pozwolą zidentyfikować obecne problemy, a co za tym idzie, usprawnią i ulepszą funkcjonowanie transportu i komunikacji publicznej na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nie narzucamy konkretnych kierunków – dajemy możliwość swobodnego wykorzystania i interpretacji udostępnionych danych, a także korzystania z dowolnych innych ogólnodostępnych danych publicznych.

GZM Hackathon - dla kogo?

GZM Hackathon - dla kogo?

Dla kobiet i dla mężczyzn, dla młodych i dla starych. Dla studentów i absolwentów uczelni technicznych, dla samouków w dziedzinie kodowania, dla zawodowych programistów i dla wszystkich, którzy od lat zatapiają się w kodzie. Dla tęgich głów, dla poszukiwaczy przygód i dla każdego, kto, chce wnieść swój wkład w funkcjonowanie transportu i komunikacji publicznej w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na hackathonie, wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu, zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej: https://gzmhackhaton.evenea.pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy osoby i zespoły, które wezmą udział w GZM Hackathonie, pierwszym takim wydarzeniu organizowanym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. W przypadku zgłoszeń grupowych zespoły muszą liczyć od 2 do 4 osób.

Dostałem się na GZM Hackathon - od czego zacząć?

Dostałem się na GZM Hackathon - od czego zacząć?

Zapraszamy 13 października na Stadion Miejski GKS Tychy. Oficjalne rozpoczęcie hackathonu odbędzie się o godz.14:00 ! Prosimy Cię o przybycie trochę wcześniej, rejestracja ruszy już o 13:00

Masz swój zespół? Świetnie! Przyszedłeś na wydarzenie sam? Nic nie szkodzi! Wolne elektrony zapraszamy do udziału w sesji networkingowej na początku hackathonu. Ta część wydarzenia pozwoli Ci znaleźć towarzyszy do kodowania, a nawet przyjaciół na całe życie.

Pierwsze kroki

Pierwsze kroki

Proponujemy rozpocząć pracę od analizy dostarczonych danych. Zidentyfikujcie problemy związane z komunikacją i transportem, z jakimi mierzy się Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Wspólnie zastanówcie się, na czym warto się skupić, a co jest mniej istotne. Pomyślcie o tym, jak możecie pomóc zarówno zwykłym mieszkańcom korzystających z publicznych środków transportu, jak i osobom, które na co dzień zajmują się organizacją połączeń i przejazdów.

Dobry pomysł to połowa sukcesu. Brakuje Wam inspiracji? Na wydarzeniu będziecie mogli skorzystać ze wsparcia doświadczonych mentorów, którzy pomogą Wam obrać inspirujący tok myślenia, podrzucą ciekawe rozwiązania, podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a nawet poddadzą Wasze prototypy konstruktywnej krytyce.

Co dalej?

Co dalej?

Do roboty! Wybierzcie języki programowania, dobierzcie odpowiednią technologię i razem z zespołem zacznijcie pracę nad swoją aplikacją, platformą lub innym pomysłem, który wykorzystując udostępnione dane, wniesie coś pozytywnego w transport i komunikację w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Najważniejsze jest dostarczenie prototypu rozwiązania, które wykorzysta udostępnione dane

A po godzinach…

A po godzinach…

Nie samym kodem człowiek żyje. Na GZM Hackathonie zadbamy również o dobrą zabawę i odrobinę relaksu. Jeśli będziecie potrzebowali odprężenia lub najdzie Was ochota na krótką przerwę od patrzenia się w ekran komputera, zapraszamy Was do strefy chill-out. Będzie tam czekać profesjonalne stanowisko do masażu, stacje z konsolami do gry i zimne piwo, którego nie zabraknie. Ponadto wszystkim uczestnikom zapewniamy pełne wyżywienie podczas całego wydarzenia: przerwę kawową z poczęstunkiem, lunch i pizzę nocą.

Prezentacje rozwiązań i nagrody

Prezentacje rozwiązań i nagrody

Przekonajcie nas, że to, co stworzyliście, zmieni na lepsze funkcjonowanie komunikacji publicznej i transportu w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zaprezentujcie swoje rozwiązanie na scenie w blasku fleszy, przed przedstawicielami metropolii i ekspertami z organizacji powiązanych z tematyką hackathonu. Na zwycięzców czekają:

Twój zespół nie wygrał? To nic, to jeszcze nie koniec Waszej przygody. GZM Hackathon to wydarzenie, które samo w sobie będzie cennym doświadczeniem, ponadto pozwoli nawiązać nowe znajomości. Być może Wasz pomysł wymaga dopracowania i dopiero z czasem będziecie w stanie dostarczyć rozwiązanie, które usprawni funkcjonowanie komunikacji publicznej i transportu na podstawie udostępnionych danych. A może chcecie nawiązać stałą współpracę z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią? Bądźmy w kontakcie, swoje pomysły i rozwiązania możecie zgłaszać na adres e-mail: kontakt@gzmhackathon.pl

Stadion Miejski w Tychach

Edukacji 7, 43-100 Tychy

13-14.10, 2018

Start 13:00

pełne wyżywienie przez czas trwania wydarzenia